Extera.ro

Copywriter

Vrei să îți pui creativitatea în valoare și să transformi cuvintele în povești captivante? Cautăm un copywriter talentat și pasionat să se alăture echipei noastre dinamică. Dacă iubești să jonglezi cu frazele, să găsești cuvintele potrivite pentru a transmite mesaje puternice și să creezi conținut care să rămână în mintea cititorilor, atunci poate ești persoana pe care o căutăm.

Responsabilități:

  • Crearea de conținut original și captivant pentru diverse canale, inclusiv bloguri, site-uri web, rețele sociale etc.
  • Adaptarea stilului și tonului de comunicare conform obiectivelor și audienței specifice.
  • Colaborarea strânsă cu echipele de marketing și design pentru a dezvolta materiale convingătoare.
  • Revizuirea și editarea propriilor creații pentru a asigura precizie și coerență.

 

Cerințe:

  • Experiență anterioară în domeniul scrierii creative sau a copywriting-ului.
  • Abilități excelente de comunicare scrisă și capacitatea de a adapta stilul în funcție de cerințe.
  • Creativitate și inovație în abordarea temelor și subiectelor diverse.
  • Atenție la detalii și abilitatea de a respecta termene stricte.
  • Cunoștințe de bază în marketing și înțelegerea principiilor de bază ale branding-ului.

 

În calitate de copywriter în echipa noastră,  vei contribui la povestea noastră și vei influența modul în care cititorii se conectează cu brandul nostru. Indiferent dacă redactezi o postare de blog sau un anunț de produs, vei fi forța creativă din spatele fiecărei comunicări.

Dacă iubești să jonglezi cu cuvintele, să găsești sensuri profunde în propoziții și să faci impact prin textul tău, atunci te invităm să ne împărtășești talentul tău cu noi. Cu eforturile tale, vom continua să construim legături emoționale cu publicul nostru și să creăm conținut creativ

Formular de aplicare